1هزینه ترمیم سیلندر خودرو چقدر است؟
هرینه ترمیم سیلندر به مقدار(بزرگی و کوچکی قسمت آسیب دیده) ، نوع متریال (چدن، آلومینیوم و...) و محل عیب و صدمه بستگی دارد
به عنوان مثال سیلندربنز نیاز به سیم خاصی دارد که قیمت آن بالاتر است
2آیا جوشکاری قسمت ترک خورده پس از مدتی از بین می رود و مجددا باعث بروز ترک می شود؟
خیر، ما به وسیله تست PT، ابتدا و انتهای ترک را پیدا کرده، آن را بسته و سپس قسمت ترک را تخریب کرده تا اثری از باقی نماند (مشابه نمونه هایی که مشاهده کردید) و در نهایت آن قسمت ترک را با مواد آلومینیومی و دستگاه آرگون (تحت گاز محافظ آرگون) سطح را یونیزه کرده و جوشکاری را انجام می دهیم . مطمئن باشید که لوازم داخل بلوک سیلندر شما هیچ آسیبی نمی بیند و با ارائه ضمانت نامه کتبی از طرف ما ، سالها از بلوک سیلندر خودتان استفاده نمایید.
3میزان استحکام جوش چقدر است؟
استحکام جوش از فلز پایه و یا آلومینیوم بلوک سیلندر بالاتر است. در شرکت سازنده بلوک سیلندر را در یک قالب ماسه ای شکل و در هوای آزاد و با ذوب آلومینیوم ساخته و آنرا بعد از سرد شدن با چکش بادی بلوک سیلندر را خارج می کنند. بعد از آن با دستگاه cnc داخل آنرا منظم و مرتب میکنند و آماده استفاده می نمایند.
اما جوشکاری خود نوعی ریختگری است و درآن ذوب صورت میگیرد. اما فرآیند جوشکاری تحت گاز محافظ آرگون انجام می گردد ( و دلیل آن این است که هوا و اکسیژن موجود در آن برای جوشکاری مضر است). در واقع گاز آرگون از حوضچه مذاب مراقبت می کند و در نتیجه هیچگونه ناخالصی داخل حوضچه جوشکاری وارد نمی گردد و در نهایت استحکام خیلی بالاتری نسبت به فلز پایه خواهد بود.
4آیا کارگاه شما ضمانت نامه کتبی ارائه می دهد؟
بله، ما ضمانت نامه کتبی 18 ماه الی 2 ساله بعد از ترمیم بلوک سیلندر به شما ارائه می دهیم. البته نا گفته نماند که چون ما ترمیم بلوک را در اکثر مواقع برای خودرو انجام میدهیم در نتیجه ضمانت نامه ما معتبر و محکم خواهد بود بود. که اگر قسمت جوشکاری شده آسیبی دید و یا هر گونه مشکلی پیش آمد که احتمال آن خیلی ضعیف است، در مدت زمان گارانتی بدون گرفتن هزینه ای سیلندر خودروی شما ترمیم می شود.
1تعویض بلوک سیلندر بهتر است یا تعمیر آن؟
تعویض بلوک سیلندر دردسرهای بسیاری دارد از جمله : 1- گرفتن نامه نایید که نیاز به چند روز زمان می باشد. 2- نوشتن کلمه (موتور تعویض) باعث می شود در هنگام فروش، ماشین شما را زیر قیمت بخرند. 3- به دلیل وجود تحریم ها، بلوک سیلندرهای جدید از کیفیت بسیار پایینی برخوردار هستند به همین سبب قیمت بلوک سیلندرهای شکسته از بلوک سیلندرهای نو گران تر هستند. 4- عوض کردن بلوک سیلندر نیاز به تعویض خیلی از یدکی ها مانند واشر سرسیلندر، اورینگ و... می باشد که باعث افزایش هزینه ها می شود در نتیجه بهترین گزینه ترمیم بلوک سیلندر خودرو می باشد.
2آیا جوشکاری باعث پیچیدگی سیلندر می شود؟
خیر. ما علم، تجربه و دستگاه های پیشرفته ای که داریم اجازه نمی دهیم این اتفاق برای بلوک سیلندر شما بیقند. در واقع با کنترل حرارت ورودی توسط لیزر دیجیتالی و با جوشکاری (ریختگری) توسط دستگاه ACDC و دستگاه آرگون، سطح را یونیزه کرده و ترمیم را انجام می دهیم. بعد از انجام ترمیم لوازم یدکی بلوک سیلندر شما را کاملا اسید شوری کرده و به تراشکاری می فرستیم سپس خودمان سیلندر را به صورت کامل بسته و در نهایت روی آن تست فشار باد روی آن انجام می دهیم که خیال مشتری از وجود هر گونه ترک، پیچیدگی و... آسوده باشد و با ضمانت نامه کتبی ما، سالها از سیلندر خود استفاده نماید.
3آیا بدون باز کردن موتور، می توان سیلندر را تعمیر کرد؟
بله ما می توانیم با علم و امکاناتی که در اختیار داریم، قسمت آسیب دیده خودروی شما را روی خودرو بدون باز نمودن آن انجام دهیم. البته ناگفته نماند اگر قسمت ترمیم ، پوسیدگی بسیار زیادی داشته باشد ما با داشتن همه نوع امکانات لازم، بلوک سیلندر را از روی خودرو باز می کنیم (منظور از باز نمودن سیلندر خورد کردن و جداسازی قطعات آن نیست بلکه سیلندر بطور کامل از روی خودرو پیاده شده و تعمیرات لازم روی آن صورت میگیرد).
حتی اگر در کانال روغن که سخترین قسمت هست و هیچ کس در ایران نمی تواند جوشکاری آن را انجام دهد ما آن قسمت را به صورت پنجره ای می شکافیم و جوشکاری ، ترمیم را انجام می دهیم بدون آن که به لوازم داخلی موتور، آسیبی برسد و در آخر تست فشار باد صورت می گیرد و بعد کار به مشتری کار تحویل داده می شود.
4زینک آلمانی چیست؟
ما یک پوشش کامل زینک آلمانی که در دمای 50- الی 500+ درجه سانتی گراد تحمل گرمایی و سرمایی را دارد، داخل بلوک می زنیم که از فرسودگی و پوسیدگی سیلندر جلوگیری می کند و دیگر قسمت آب با آلومینیوم برخوردی ندارد.